Kulüp

Kulübümüz 1976 yılında dernek statüsüyle belediye nezdinde kurulmuş olup, farklı spor dallarında faaliyet göstermektedir.

FUTBOL

Büyükşehir Belediyespor Kulübü Futbol takımı bütün branşlarda mücadele etmektedir. Sporcuların Kamp yapmaları ve dinlenmeleri için, içerisinde görsel eğitimin verilebileceği, TV,DVD ve Dinlenme Salonu bulunan 25 yatak kapasiteli lojman, tesislerimize kazandırılmıştır. Sporcuların malzemelerini koyabilecekleri özel dolapların olduğu, soyunma odaları ve malzeme odaları tanzim edilmiştir. Büyükşehir Belediyespor Futbol Takımı'nın bütün malzemeleri ve servisi ücretsiz olarak Belediyemiz tarafından karşılanmaktadır.

GÜREŞ

Yıldızlar 2. Liginde mücadele eden Büyükşehir Belediyespor Güreş Takımı, Yıldızlar 1. Güreş ligine çıkmak için mücadelesini sürdürmektedir. Büyükşehir Belediyespor Güreş Takımı çalışmalarını, içerisinde soyunma odaları, duşu, sporcu dolapları, güreş minderi ve ağırlık salonu bulunan, 80 sporcunun aynı anda antrenman yapabileceği Belediyemiz salonunda sürdürmektedir.

VOLEYBOL

Büyükşehir Belediyespor başarılı bir şekilde 2. Lig'deki mücadelesine devam etmektedir. Yapılan yeni yatırım ve desteklerle 1. Lig'e yükselmek hedeflenmektedir.

BASKETBOL

Türkiye genelinde 82 takım arasında ilk 36 takım arasına girmeyi başaran Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı, 2014 sezonunda 3. Lig'e çıkmayı başardı. Basketbol Takımının da 3. Lig'e yükselmesi ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün profesyonel liglerde mücadele eden beş takımı oldu.

KARATE

Büyükşehir Belediyespor Karate Kulübü, antrenmanlarını yapabilmeleri için, içerisinde soyunma odaları, düşü, sporcu dolapları, karate minderleri ve ağırlık salonu bulunun 80 sporcunun aynı anda antrenman yapabileceği bir salona sahiptir.

BOKS

Büyükşehir Belediyespor Boks Takımı; Antrenman için içerisinde, soyunma odaları, ağırlık salonu, duşu ve ringi bulunan bir spor salonuna sahiptir. Boks Takımımız katıldığı müsabakalarda şehrimize madalyalar kazandırmaktadır.

BİLARDO

Büyükşehir Belediyespor Bilardo Takımı, antrenmanlarını; içerisinde 2 adet bilardo masası bulunan bir salondu sürdürmektedir. Büyükşehir Belediyespor Bilardo Takımı, Türkiye Süper Liginde ilimizi başarıyla temsil etmektedir. Ayrıca, Milli Takıma verdiği sporcularla ülkemizi Avrupa ve Dünya Kupasında da başarıyla temsil etmiştir.

YAZ SPOR OKULU

Belediyemiz 2002 yılından bu yana her yıl düzenli olarak Yaz Spor Okulu açmaktadır. Yaz Spor Okulu’nda verilen eğitim ile en değerli varlıklarımız olan çocuklarımıza; öncelikle bedensel, zihinsel, psikoloik, sosyal ve kültürel yönde eğitim verilerek onların topluma faydalı birer genç olarak yetişmesine katkı sağlamaktadır. Futbol, Karate, boks, Güreş ve Basketbol branşlarında eğitim gören kursiyerlerin servis ve tüm malzeme ihtiyaçları belediyemiz tarafından ücretsiz olarak karşılanmaktadır.

1920 MARAŞSPOR KULÜBÜ

TELEFON0344 235 12 20
FAKS0344 235 02 66
ADRES
Egemenlik Mah. İlahiyat Cad.
Belediye Spor Tesisleri
Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş